Зеленський пояснив причину ветування закону про «Пласт»

Президент повернув Верховній Раді закон про державне визнання і підтримку національної скаутської організації «Пласт» — Зеленський пояснив причину ветування закону про «Пласт»
Президент повернув Верховній Раді закон про державне визнання і підтримку національної скаутської організації «Пласт»
На думку президента, визначення «Пласту» як єдиної в Україні національної скаутської організації «створює переваги та привілеї для її функціонування» Об этом сообщает bimba-news.in.ua со ссылкой на СМИ.


Президент Володимир Зеленський назвав причиною ветування закону про державне визнання «Пласту» невідповідність його положень Конституції України.


Про це йдеться у пояснювальній записці глави держави щодо закону «Про державне визнання і підтримку Пласту – національної скаутської організації України», розміщеній на сайті парламенту.


«Аналіз змісту наведених положень закону свідчить про визначення Пласту – національної скаутської організації України — як єдиної в Україні скаутської громадської організації, засад її функціонування та надання їй державної підтримки. Між тим, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, на даний час в Україні зареєстровано низку скаутських громадських організацій», — зазначається в пояснювальній записці.


На думку президента, визначення ж законом «Пласту» як єдиної в Україні національної скаутської організації фактично створює переваги та привілеї для її функціонування та отримання нею державної підтримки, а також зумовлює ризик унеможливлення створення та дальшої діяльності вже створених інших скаутських організацій, а відтак і обмеження права громадян на свободу об’єднання у такі громадські організації.


Такий підхід, як заявив глава держави, «не відповідає Конституції України», за якою, зокрема, суспільне життя в Україні ґрунтується на засадах політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності; гарантовано право громадян на свободу об’єднання у громадські організації і визначено, що обмеження цього права законом допускаються лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.


Крім того, вказує президент, положення закону щодо механізмів державної підтримки «Пласту» не узгоджуються з частиною другою статті 95 Конституції, за якою виключно законом про державний бюджет визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.


«З огляду на викладене не можу підтримати закон «Про державне визнання і підтримку Пласту – національної скаутської організації України» у запропонованій редакції. Водночас беручи до уваги вагомий внесок українського пластового (скаутського) руху у здобуття і становлення української державності, в громадянську освіту та національно-патріотичне виховання дітей та молоді, пропоную доопрацювати зазначений закон з метою визначення засад державної підтримки розвитку українського пластового (скаутського) руху», — заявив Зеленський.


Як повідомлялось, президент Володимир Зеленський повернув Верховній Раді закон про державне визнання і підтримку національної скаутської організації «Пласт». Пропозиції президента до закону «Про державне визнання і підтримку Пласту — Національної скаутської організації України» надійшли до парламенту 3 вересня.


Раніше повідомлялося, що п’ятий президент України Петро Порошенко вимагає у президента Володимира Зеленського підписати закон про державне визнання і підтримку української скаутської організації «Пласт».


Джерело статті: “http://glavcom.ua/country/society/zelenskiy-poyasniv-prichinu-vetuvannya-zakonu-pro-plast-622825.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя