У ЄС вважають, що санкції проти Росії мають бути збережені - Подробиці

Подія: Новопризначений єврокомісар з політики сусідства та переговорів про розширення Олівер Варгеї заявив, що ЄС не розглядатиме питання зняття санкцій із Росії, доки вона не досягне прогресу щодо виконання Мінських угод.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Деталі: Варгеї прибув до України із робочим візитом, де зустрівся, зокрема, із головою МЗС Вадимом Пристайком, президентом Володимиром Зеленським, спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим, а також головою Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС Іванною Климпуш-Цинцадзе і членами Комітету.


Варгеї відзначив стрімкі кроки України у проведенні реформ і запевнив у подальшій підтримці з боку ЄС її територіальної цілісності та суверенітету. Також він додав, що в ЄК велику увагу приділятимуть наближенню українського законодавства до європейського.


Опісля в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна" Варгеї заявив, що дії РФ і санкції проти неї — це тема, за якою в ЄС постійно спостерігають. "Дуже важливо зберігати лінію, якої ми дотримувалися: якщо немає прогресу в мінському процесі, не може бути і змін у нашій політиці санкцій", — зазначив єврокомісар.


Коментар: Український дипломат, ексзаступник глави АП Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв слова Варгеї щодо продовження санкцій проти Росії до її прогресу у виконанні Мінських угод сприймає скептично. "Переглядатися санкції ЄС проти Росії мають у разі повного виконання РФ Мінських домовленостей, а не у разі прогресу. Це дві великі різниці!", — написав він у Twitter.


Сам Олівер Варгеї у своєму Twitter зазначив, що вражений реформами в Україні та впровадженням Угоди про асоціацію, але додав, що ще багато чого потрібно зробити. "Ми будемо надалі підтримувати Україну на благо країни та її людей", — написав він і додав, що "компромісу щодо суверенітету та територіальної цілісності України не існує".


Що було раніше: Нещодавно глава МЗС Чехії Томаш Петржичек в інтерв’ю "Радіо Свобода" також заявив, що санкції проти Росії мусять залишитися до зміни країною своєї поведінки. "Позиція Росії щодо регіону поблизу її кордонів має змінитися. Поки що цього не сталося. Без зміни поведінки Росії питання санкцій не має бути переоцінено <...> Я переконаний, що санкції є одним з легітимних інструментів, який має Європейський Союз, завдяки їм може створити тиск на російську сторону, щоб вона змінила свою позицію в низці конфліктів по сусідству з нами", — зазначив Петржичек.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/u-es-vvazhayut-shcho-sanktsii-proti-rosii-mayut-buti-zberezheni”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя